Resultat - Promotion d'Honneur 2023/2024, Luxembourg
Sök
Nyheter
Favoriter
Inställningar
Fotboll
Luxembourg
Promotion d'Honneur
4920 följare
Favorit
19
3
Översikt
Resultat
Spelscheman
Tabell
Statistik
Lag
Kommande
0
0
US Hostert
CS Grevenmacher
0
0
Berdenia Berbourg
Yellow Boys Weiler-La-Tour
0
0
US Rumelange
Avenir Beggen
0
0
Blo-Weiss Medernach
FC Lorentzweiler
0
0
Koeppchen Wormeldange
FC Mamer 32
0
0
Alisontia Steinsel
FC Etzella Ettelbruck
0
0
FC Rodange 91
FC Jeunesse Canach
0
0
Residence Walferdange
SC Bettembourg
0
0
SC Bettembourg
US Rumelange
0
0
FC Jeunesse Canach
US Hostert
0
0
FC Etzella Ettelbruck
FC Rodange 91
0
0
FC Lorentzweiler
Alisontia Steinsel
0
0
FC Mamer 32
Blo-Weiss Medernach
0
0
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Koeppchen Wormeldange
0
0
Avenir Beggen
Berdenia Berbourg
0
0
CS Grevenmacher
Residence Walferdange
Visa alla matcher
Resultat
FT
2
3
FC Jeunesse Canach
Alisontia Steinsel
FT
1
3
FC Mamer 32
Berdenia Berbourg
FT
0
1
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Avenir Beggen
FT
4
4
FC Lorentzweiler
Koeppchen Wormeldange
FT
1
4
CS Grevenmacher
FC Rodange 91
FT
4
0
FC Etzella Ettelbruck
Blo-Weiss Medernach
FT
0
3
SC Bettembourg
US Hostert
FT
1
3
Residence Walferdange
US Rumelange
FT
2
2
FC Rodange 91
US Hostert
Visa alla matcher
Omgång 28
FT
2
3
FC Jeunesse Canach
Alisontia Steinsel
FT
1
3
FC Mamer 32
Berdenia Berbourg
FT
0
1
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Avenir Beggen
FT
4
4
FC Lorentzweiler
Koeppchen Wormeldange
FT
1
4
CS Grevenmacher
FC Rodange 91
FT
4
0
FC Etzella Ettelbruck
Blo-Weiss Medernach
FT
0
3
SC Bettembourg
US Hostert
FT
1
3
Residence Walferdange
US Rumelange
Omgång 25
FT
2
2
FC Rodange 91
US Hostert
Omgång 27
FT
2
1
FC Rodange 91
SC Bettembourg
FT
3
3
US Rumelange
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
0
0
Koeppchen Wormeldange
FC Etzella Ettelbruck
FT
3
2
Alisontia Steinsel
CS Grevenmacher
FT
2
0
Berdenia Berbourg
FC Lorentzweiler
FT
3
2
Avenir Beggen
FC Mamer 32
FT
1
3
Blo-Weiss Medernach
FC Jeunesse Canach
FT
2
1
US Hostert
Residence Walferdange
Omgång 26
FT
3
0
FC Lorentzweiler
Avenir Beggen
FT
3
0
FC Mamer 32
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
3
0
CS Grevenmacher
Blo-Weiss Medernach
FT
5
1
SC Bettembourg
Alisontia Steinsel
FT
1
0
FC Jeunesse Canach
Koeppchen Wormeldange
FT
0
3
FC Etzella Ettelbruck
Berdenia Berbourg
FT
1
1
US Hostert
US Rumelange
FT
2
2
Residence Walferdange
FC Rodange 91
Omgång 25
FT
0
3
Blo-Weiss Medernach
SC Bettembourg
FT
0
3
Koeppchen Wormeldange
CS Grevenmacher
FT
1
0
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FC Lorentzweiler
FT
1
0
Avenir Beggen
FC Etzella Ettelbruck
FT
1
0
US Rumelange
FC Mamer 32
FT
2
1
Berdenia Berbourg
FC Jeunesse Canach
FT
0
1
Alisontia Steinsel
Residence Walferdange
Omgång 24
FT
1
1
FC Lorentzweiler
FC Mamer 32
FT
0
3
CS Grevenmacher
Berdenia Berbourg
FT
3
0
FC Rodange 91
US Rumelange
FT
2
2
US Hostert
Alisontia Steinsel
FT
1
2
FC Jeunesse Canach
Avenir Beggen
FT
0
0
FC Etzella Ettelbruck
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
2
0
Residence Walferdange
Blo-Weiss Medernach
Omgång 24
FT
2
0
SC Bettembourg
Koeppchen Wormeldange
Omgång 23
FT
2
2
Avenir Beggen
CS Grevenmacher
FT
0
0
Berdenia Berbourg
SC Bettembourg
FT
1
4
Alisontia Steinsel
FC Rodange 91
FT
1
1
US Rumelange
FC Lorentzweiler
FT
2
2
FC Mamer 32
FC Etzella Ettelbruck
FT
1
1
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FC Jeunesse Canach
FT
0
3
Blo-Weiss Medernach
US Hostert
FT
2
1
Koeppchen Wormeldange
Residence Walferdange
Omgång 22
FT
1
0
Alisontia Steinsel
US Rumelange
FT
0
1
US Hostert
Koeppchen Wormeldange
FT
3
1
FC Rodange 91
Blo-Weiss Medernach
FT
4
1
SC Bettembourg
Avenir Beggen
FT
0
0
Residence Walferdange
Berdenia Berbourg
Omgång 22
FT
2
4
CS Grevenmacher
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
2
2
FC Jeunesse Canach
FC Mamer 32
FT
0
2
FC Etzella Ettelbruck
FC Lorentzweiler
Omgång 21
FT
0
2
US Rumelange
FC Etzella Ettelbruck
FT
0
1
FC Lorentzweiler
FC Jeunesse Canach
FT
4
4
Yellow Boys Weiler-La-Tour
SC Bettembourg
FT
0
0
Berdenia Berbourg
US Hostert
FT
1
2
Koeppchen Wormeldange
FC Rodange 91
FT
0
2
Blo-Weiss Medernach
Alisontia Steinsel
FT
2
2
Avenir Beggen
Residence Walferdange
FT
2
4
FC Mamer 32
CS Grevenmacher
Omgång 20
FT
0
1
Blo-Weiss Medernach
US Rumelange
FT
2
0
Alisontia Steinsel
Koeppchen Wormeldange
FT
1
2
FC Rodange 91
Berdenia Berbourg
FT
4
0
US Hostert
Avenir Beggen
FT
2
1
SC Bettembourg
FC Mamer 32
FT
3
1
CS Grevenmacher
FC Lorentzweiler
FT
2
1
FC Jeunesse Canach
FC Etzella Ettelbruck
FT
3
3
Residence Walferdange
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Omgång 19
FT
2
0
US Rumelange
FC Jeunesse Canach
FT
3
0
FC Etzella Ettelbruck
CS Grevenmacher
FT
2
3
FC Lorentzweiler
SC Bettembourg
FT
1
2
Yellow Boys Weiler-La-Tour
US Hostert
FT
0
2
Avenir Beggen
FC Rodange 91
FT
0
1
Berdenia Berbourg
Alisontia Steinsel
FT
4
1
Koeppchen Wormeldange
Blo-Weiss Medernach
FT
2
2
FC Mamer 32
Residence Walferdange
Omgång 18
FT
2
3
Koeppchen Wormeldange
US Rumelange
FT
1
0
Alisontia Steinsel
Avenir Beggen
FT
0
2
Blo-Weiss Medernach
Berdenia Berbourg
FT
1
2
US Hostert
FC Mamer 32
FT
2
0
SC Bettembourg
FC Etzella Ettelbruck
FT
2
2
Residence Walferdange
FC Lorentzweiler
Omgång 18
FT
2
1
FC Rodange 91
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Omgång 18
FT
3
3
CS Grevenmacher
FC Jeunesse Canach
Omgång 17
FT
3
3
US Rumelange
CS Grevenmacher
FT
2
0
FC Jeunesse Canach
SC Bettembourg
FT
5
1
FC Lorentzweiler
US Hostert
FT
2
2
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Alisontia Steinsel
FT
2
2
Avenir Beggen
Blo-Weiss Medernach
FT
1
0
Berdenia Berbourg
Koeppchen Wormeldange
FT
2
1
FC Etzella Ettelbruck
Residence Walferdange
FT
1
2
FC Mamer 32
FC Rodange 91
Omgång 16
FT
1
1
Berdenia Berbourg
US Rumelange
FT
2
0
Koeppchen Wormeldange
Avenir Beggen
FT
2
1
Blo-Weiss Medernach
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
1
4
Alisontia Steinsel
FC Mamer 32
FT
1
1
US Hostert
FC Etzella Ettelbruck
FT
3
1
FC Rodange 91
FC Lorentzweiler
FT
1
4
SC Bettembourg
CS Grevenmacher
FT
3
1
Residence Walferdange
FC Jeunesse Canach
Omgång 14
FT
2
0
FC Rodange 91
CS Grevenmacher
Omgång 15
FT
1
2
Avenir Beggen
US Rumelange
FT
3
1
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Berdenia Berbourg
FT
2
0
FC Lorentzweiler
Blo-Weiss Medernach
FT
2
0
FC Etzella Ettelbruck
Alisontia Steinsel
FT
1
3
FC Jeunesse Canach
FC Rodange 91
FT
4
0
SC Bettembourg
Residence Walferdange
FT
3
1
FC Mamer 32
Koeppchen Wormeldange
Omgång 15
FT
3
2
CS Grevenmacher
US Hostert
Omgång 14
FT
2
3
Alisontia Steinsel
FC Jeunesse Canach
FT
2
1
Blo-Weiss Medernach
FC Etzella Ettelbruck
FT
2
0
Koeppchen Wormeldange
FC Lorentzweiler
FT
0
3
Berdenia Berbourg
FC Mamer 32
FT
6
1
Avenir Beggen
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
2
2
US Rumelange
Residence Walferdange
Omgång 14
FT
0
7
US Hostert
SC Bettembourg
Omgång 12
FT
2
2
FC Rodange 91
Residence Walferdange
Omgång 13
FT
5
4
Yellow Boys Weiler-La-Tour
US Rumelange
FT
2
1
SC Bettembourg
FC Rodange 91
FT
2
2
CS Grevenmacher
Alisontia Steinsel
FT
0
2
FC Jeunesse Canach
Blo-Weiss Medernach
FT
2
0
FC Etzella Ettelbruck
Koeppchen Wormeldange
FT
1
3
FC Lorentzweiler
Berdenia Berbourg
FT
4
0
FC Mamer 32
Avenir Beggen
Omgång 13
FT
1
4
Residence Walferdange
US Hostert
Omgång 12
FT
2
3
Alisontia Steinsel
SC Bettembourg
FT
2
2
Blo-Weiss Medernach
CS Grevenmacher
FT
2
1
Koeppchen Wormeldange
FC Jeunesse Canach
FT
0
0
Berdenia Berbourg
FC Etzella Ettelbruck
FT
1
1
Avenir Beggen
FC Lorentzweiler
FT
2
4
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FC Mamer 32
FT
2
2
US Rumelange
US Hostert
Omgång 10
FT
1
1
FC Mamer 32
FC Lorentzweiler
Omgång 11
FT
1
0
FC Etzella Ettelbruck
Avenir Beggen
FT
1
1
FC Lorentzweiler
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
1
0
FC Jeunesse Canach
Berdenia Berbourg
FT
1
2
CS Grevenmacher
Koeppchen Wormeldange
FT
2
2
SC Bettembourg
Blo-Weiss Medernach
FT
2
2
US Hostert
FC Rodange 91
FT
0
2
Residence Walferdange
Alisontia Steinsel
FT
2
1
FC Mamer 32
US Rumelange
Omgång 10
FT
5
2
US Rumelange
FC Rodange 91
FT
2
3
Alisontia Steinsel
US Hostert
FT
1
2
Koeppchen Wormeldange
SC Bettembourg
FT
1
3
Berdenia Berbourg
CS Grevenmacher
FT
2
0
Avenir Beggen
FC Jeunesse Canach
FT
3
2
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FC Etzella Ettelbruck
FT
3
5
Blo-Weiss Medernach
Residence Walferdange
Omgång 9
FT
3
1
FC Lorentzweiler
US Rumelange
FT
1
0
FC Etzella Ettelbruck
FC Mamer 32
FT
1
1
FC Jeunesse Canach
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
1
1
CS Grevenmacher
Avenir Beggen
FT
3
1
SC Bettembourg
Berdenia Berbourg
FT
2
4
US Hostert
Blo-Weiss Medernach
FT
3
1
FC Rodange 91
Alisontia Steinsel
FT
1
3
Residence Walferdange
Koeppchen Wormeldange
Omgång 8
FT
2
2
US Rumelange
Alisontia Steinsel
FT
2
3
Blo-Weiss Medernach
FC Rodange 91
FT
0
3
Koeppchen Wormeldange
US Hostert
FT
1
3
Avenir Beggen
SC Bettembourg
FT
3
0
Yellow Boys Weiler-La-Tour
CS Grevenmacher
FT
0
2
FC Mamer 32
FC Jeunesse Canach
FT
0
5
FC Lorentzweiler
FC Etzella Ettelbruck
FT
2
3
Berdenia Berbourg
Residence Walferdange
Omgång 7
FT
2
0
FC Etzella Ettelbruck
US Rumelange
FT
2
0
FC Jeunesse Canach
FC Lorentzweiler
FT
2
3
CS Grevenmacher
FC Mamer 32
FT
0
3
SC Bettembourg
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
3
1
Alisontia Steinsel
Blo-Weiss Medernach
FT
5
2
Residence Walferdange
Avenir Beggen
Omgång 7
FT
2
3
FC Rodange 91
Koeppchen Wormeldange
Omgång 7
FT
6
1
US Hostert
Berdenia Berbourg
Omgång 6
FT
3
2
US Rumelange
Blo-Weiss Medernach
FT
1
2
Koeppchen Wormeldange
Alisontia Steinsel
FT
3
2
Avenir Beggen
US Hostert
FT
0
3
Berdenia Berbourg
FC Rodange 91
FT
1
2
FC Mamer 32
SC Bettembourg
FT
2
4
FC Lorentzweiler
CS Grevenmacher
FT
0
0
FC Etzella Ettelbruck
FC Jeunesse Canach
FT
3
2
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Residence Walferdange
Omgång 4
FT
3
5
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FC Rodange 91
Omgång 5
FT
1
2
SC Bettembourg
FC Lorentzweiler
FT
1
2
CS Grevenmacher
FC Etzella Ettelbruck
FT
0
3
FC Jeunesse Canach
US Rumelange
FT
6
1
US Hostert
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
0
1
FC Rodange 91
Avenir Beggen
FT
1
2
Alisontia Steinsel
Berdenia Berbourg
FT
2
2
Blo-Weiss Medernach
Koeppchen Wormeldange
FT
0
0
Residence Walferdange
FC Mamer 32
Omgång 4
FT
2
0
FC Jeunesse Canach
CS Grevenmacher
Omgång 4
FT
2
1
US Rumelange
Koeppchen Wormeldange
FT
3
4
Berdenia Berbourg
Blo-Weiss Medernach
FT
2
1
Avenir Beggen
Alisontia Steinsel
FT
2
3
FC Mamer 32
US Hostert
FT
1
2
FC Etzella Ettelbruck
SC Bettembourg
FT
2
2
FC Lorentzweiler
Residence Walferdange
Omgång 3
FT
1
3
CS Grevenmacher
US Rumelange
FT
4
0
SC Bettembourg
FC Jeunesse Canach
FT
0
3
FC Rodange 91
FC Mamer 32
FT
3
1
Alisontia Steinsel
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
1
1
Blo-Weiss Medernach
Avenir Beggen
FT
1
0
Koeppchen Wormeldange
Berdenia Berbourg
FT
2
2
Residence Walferdange
FC Etzella Ettelbruck
Omgång 3
FT
3
1
US Hostert
FC Lorentzweiler
Omgång 2
FT
0
3
US Rumelange
Berdenia Berbourg
FT
1
0
Avenir Beggen
Koeppchen Wormeldange
FT
1
1
Yellow Boys Weiler-La-Tour
Blo-Weiss Medernach
FT
2
2
FC Mamer 32
Alisontia Steinsel
FT
2
1
FC Lorentzweiler
FC Rodange 91
FT
1
1
FC Etzella Ettelbruck
US Hostert
FT
1
0
CS Grevenmacher
SC Bettembourg
FT
2
5
FC Jeunesse Canach
Residence Walferdange
Omgång 1
FT
3
1
US Rumelange
SC Bettembourg
FT
3
3
US Hostert
FC Jeunesse Canach
FT
1
3
FC Rodange 91
FC Etzella Ettelbruck
FT
2
3
Alisontia Steinsel
FC Lorentzweiler
FT
2
2
Blo-Weiss Medernach
FC Mamer 32
FT
4
1
Koeppchen Wormeldange
Yellow Boys Weiler-La-Tour
FT
0
3
Berdenia Berbourg
Avenir Beggen
FT
3
0
Residence Walferdange
CS Grevenmacher
Dela
Tweet
Matcher
Nyheter
Sök
Favoriter