Forza Football - Live scores, lineups, results

Today

Premier League

Men
12:30
00
WolvesWest Bromwich Albion
15:00
00
Leeds UnitedBrighton & Hove Albion
15:00
00
West HamBurnley
17:30
00
FulhamChelsea
20:00
00
Leicester CitySouthampton

Serie A

Men
14:00
00
BolognaHellas Verona
17:00
00
TorinoSpezia
19:45
00
SampdoriaUdinese

Championship

Men
12:30
00
Middlesbrough FCBirmingham City
15:00
00
AFC BournemouthLuton Town
15:00
00
Blackburn RoversStoke City
15:00
00
Nottingham ForestMillwall FC
15:00
00
Derby CountyRotherham United
15:00
00
Bristol CityPreston North End
15:00
00
Cardiff CityNorwich City
15:00
00
WatfordHuddersfield Town
19:45
00
BarnsleySwansea City

Bundesliga

Men
14:30
00
Borussia DortmundFSV Mainz
14:30
00
VfL WolfsburgRB Leipzig
14:30
00
TSG HoffenheimArminia Bielefeld
14:30
00
1. FC KölnHertha BSC
14:30
00
Werder BremenFC Augsburg
17:30
00
VfB StuttgartBorussia M'gladbach

Copa del Rey

Men
32'
10
Pena DeportivaReal Valladolid
30'
10
U. D. AlmeríaDeportivo Alavés
15:00
00
GironaCádiz CF
15:00
00
Rayo VallecanoElche CF
17:00
00
CF FuenlabradaLevante
19:00
00
LeganésSevilla

Ligue 1

Men
16:00
00
Olympique de MarseilleNîmes Olympique
20:00
00
Angers SCOParis Saint-Germain

Premiership

Men
15:00
00
St JohnstoneSt Mirren
15:00
00
CelticLivingston
15:00
00
HibernianKilmarnock
15:00
00
Hamilton AcademicalDundee United
15:00
00
Ross CountyAberdeen

League One

Men
13:00
00
AFC WimbledonSunderland
15:00
00
Fleetwood TownPortsmouth FC
15:00
00
Burton AlbionIpswich Town
15:00
00
Accrington StanleyGillingham FC
15:00
00
Rochdale AFCWigan Athletic
15:00
00
Plymouth ArgyleCrewe Alexandra
15:00
00
Peterborough UnitedMilton Keynes Dons
15:00
00
Bristol RoversCharlton Athletic
15:00
00
Hull CityBlackpool
15:00
00
Swindon TownDoncaster Rovers

Primeira Liga

Men
15:30
00
Paços de FerreiraSC Braga
18:00
00
V. GuimarãesSC Farense
20:30
00
CD TondelaBoavista

League Two

Men
15:00
00
Grimsby TownSouthend United
15:00
00
Colchester Utd FCCambridge United
15:00
00
BoltonCheltenham Town
15:00
00
Forest Green RoversPort Vale
15:00
00
Stevenage FCTranmere Rovers
15:00
00
Leyton OrientMorecambe FC
15:00
00
Barrow AFCScunthorpe United
15:00
00
Walsall FCOldham Athletic
15:00
00
Newport County AFCSalford City FC

Eredivisie

Men
15:30
00
FC EmmenVitesse
17:45
00
Sparta RotterdamPSV Eindhoven
19:00
00
FC UtrechtHeracles Almelo
19:00
00
PEC ZwolleFortuna Sittard
20:00
00
AZ AlkmaarADO Den Haag

Super Lig

Men
HT
02
KonyasporGöztepe
13:00
00
Istanbul BasaksehirSivasspor
13:00
00
Gaziantep FKKayserispor
16:00
00
Antalyaspor ASTrabzonspor

National League

Men
15:00
00
Wrexham AFCDover Athletic FC

Brasileiro Série A

Men
FT
11
PalmeirasGrêmio
22:00
00
FluminenseSC Recife

Jupiler Pro League

Men
15:15
00
KV OostendeKortrijk
17:30
00
Royal Excel MouscronGenk
17:30
00
Waasland-BeverenZulte-Waregem
19:45
00
CharleroiKV Mechelen

Serie B

Men
13:00
00
AC MonzaCosenza
13:00
00
Pordenone CalcioVenezia
13:00
00
PisaBrescia
13:00
00
CittadellaAscoli Calcio 1898 FC
15:00
00
RegginaLecce

Super League 1

Men
15:15
00
Asteras TripolisPanetolikos FC
17:30
00
AEL F.C.Apollon Smyrnis

Ligue 2

Men
14:00
00
ESTAC TroyesFC Sochaux-Montbéliard
14:00
00
Toulouse FCGrenoble Foot 38
18:00
00
Clermont FootUSL Dunkerque
18:00
00
SC AmiensLe Havre
18:00
00
GuingampAS Nancy-Lorraine
18:00
00
Rodez AveyronPau FC
18:00
00
FC Chambly OiseChamois Niortais FC
18:00
00
Athletic Club AjaccioSM Caen
18:00
00
Valenciennes FCParis FC
18:00
00
AJ AuxerreLB Châteauroux

Club Friendly Games

Men
10:00
00
GKS KatowiceMKS Kluczbork
10:00
00
FC MinajKisvarda Master Good FC
10:00
00
Gyirmot FC GyorZalaegerszeg TE
10:30
00
FC Red Bull SalzburgVorwärts Steyr
31'
00
FK SenicaSK Lisen
11:00
00
B.93FC Roskilde
11:00
00
Widzew LodzElana Torun
11:00
00
FC NordsjællandFC Helsingør
11:30
00
KS Polonia Bytom SAOdra Opole
12:00
00
SKN St PoltenFC Blau-Weiss Linz
12:00
00
Bruk-Bet Termalica NiecieczaCracovia
12:00
00
Wisla PlockWigry Suwalki
12:00
00
Brøndby IFKolding IF
13:00
00
FC Red Bull SalzburgWSG Tirol
13:00
00
FK Austria WienSV Horn
13:00
00
Puskas Akademia FCUjpest FC
13:00
00
SV RiedFC Juniors OO
13:00
00
Ujpest FCSzeged-Csanad Grosics Akademia
13:00
00
FC NitraMSK Puchov
13:30
00
Diosgyori VTKMezokovesd Zsory SE
13:30
00
FC MariupolRakow Czestochowa
13:30
00
TSV HartbergSK Austria Klagenfurt
13:30
00
Seinajoen JKFC Haka Valkeakoski
14:00
00
LASKSV Lafnitz
14:30
00
FC LahtiEkenas Idrottsforening

2. Bundesliga

Men
12:00
00
FC Erzgebirge AueFortuna Düsseldorf
12:00
00
Hannover 96FC St. Pauli
12:00
00
VfL Bochum1. FC Nürnberg

1st Division

Men
14:00
00
AC OmoniaEthnikos Achnas FC
16:30
00
Anorthosis FamagustaNea Salamina Famagusta

Eerste Divisie

Men
13:00
00
TOP OssTelstar

A-League

Men
FT
11
Sydney FCWestern Sydney Wanderers
FT
21
Melbourne CityWestern United FC

Championship

Men
15:00
00
Queen of The South FCArbroath FC
15:00
00
Alloa Athletic FCHeart of Midlothian FC
15:00
00
Dundee FCAyr United FC

Indian Super League

Men
14:00
00
Mumbai City FCHyderabad FC

BOV Premier Division

Men
13:00
00
Hibernians FCSliema Wanderers FC
13:00
00
Gzira United FCFloriana FC
17:00
00
Balzan F.C.Tarxien Rainbows FC

Brasileiro Série B

Men
FT
11
América MineiroBotafogo FC SP
19:30
00
CS Alagoano ALAvaí FC
22:00
00
EC Juventude RSCruzeiro

Segunda Liga

Men
32'
00
LeixõesGD Chaves
15:00
00
CD Cova PiedadeUD Vilafranquense
16:00
00
Benfica BAcadémica
17:00
00
FC VizelaPenafiel

First Division

Men
18:00
00
FC Dinamo Bucuresti 1948AFC Chindia Targoviste

National League North

Men
15:00
00
AFC Telford UnitedCurzon Ashton FC
15:00
00
Bradford Park Avenue AFCChester FC
15:00
00
Chorley FCFarsley Celtic FC
17:00
00
Gateshead FCGuiseley FC

Serie D, Girone C

Men
13:30
00
ChionsAmbrosiana
13:30
00
Luparense FCA.C Mestre
13:30
00
Virtus BolzanoAC Trento
13:30
00
Prodeco Calcio MontebellunaF.C. Arzignano Valchiampo

Serie D, Girone F

Men
13:30
00
Vastese Calcio 1902Castelnuovo Vomano

Serie A Femminile

Women
11:30
00
Hellas Verona SSDMilan
13:30
00
Pink Sport BariFlorentia SanGimignano
13:30
00
US SassuoloEmpoli FC

Brasileiro Serie D

Men
21:00
00
Floresta EC CEGremio Novorizontino SP

Serie D, Girone A

Men
13:30
00
Calcio ChieriBorgosesia Calcio
14:00
00
Usd Sestri Levante 1919Arconatese
14:00
00
ASD Fossano CalcioFC Vado

Girabola

Men
14:00
00
Recreativo Do LiboloSporting Cabinda
14:00
00
FC Bravos do MaquisFerrovia Do Huambo
14:30
00
Sagrada EsperancaKuando Kubango FC
14:30
00
Gd Baixa de CassanjePetroleos Do Lobito

Campionato Primavera 2

Men
10:00
00
Salernitana U19Crotone U19
10:00
00
Cosenza Calcio U19AC Pisa 1909 U19
10:00
00
Reggina 1914 U19Benevento Calcio U19
13:00
00
Frosinone U19Napoli U19
13:30
00
Brescia U19AC Reggiana 1919 U19
13:30
00
Cittadella U19Chievo Verona U19
13:30
00
Spezia U19Pescara U19
13:30
00
Vicenza Calcio U19Venezia U19
13:30
00
Udinese Calcio U19Hellas Verona FC U19
13:30
00
US Cremonese U19Parma Calcio 1913 U19
14:00
00
AC Monza U19Pordenone Calcio U19

Serie C, Group C

Men
14:00
00
AP Turris CalcioUS Vibonese Calcio
16:30
00
AvellinoCavese

Serie C, Group A

Men
14:00
00
PistoieseAS Giana Erminio
14:00
00
LuccheseRenate
14:00
00
Aurora Pro Patria 1919Alessandria

Serie C, Group B

Men
14:00
00
AJ Fano 1906AS Gubbio 1910
14:00
00
ArezzoCesena FC
14:00
00
Imolese CalcioSS Matelica Calcio Asd
14:00
00
FermanaFC Legnago Salus SSD
16:30
00
MantovaTriestina

Serie D, Girone E

Men
13:30
00
Asd San Donato-TavarnelleACN Siena 1904

Liga BPI

Women
15:00
00
Sporting Clube de PortugalFC Famalicao

Brasileiro Série C

Men
20:00
00
Ypiranga FC RSPaysandu SC PA
20:00
00
Clube Do Remo PALondrina E.C.

U20 League

Men
15:00
00
Cruz Azul U20Puebla U20
15:00
00
CF Monterrey U20Club America U20
15:00
00
Chivas Guadalajara U20Deportivo Toluca U20

Winter League

Men
FT
22
FC Hradec KraloveAC Sparta Praha B
12:00
00
SK Slavia Prague BFK Varnsdorf
12:00
00
FC Vion Zlate Moravce - VrableFC Spartak Trnava

Campeonato de Portugal

Men
11:00
00
FC Felgueiras 1932Vitoria Guimaraes B
15:00
00
GD Fabril do BarreiroReal Sport Clube
15:00
00
Pevidem SCMondinense FC
15:00
00
Lusitano GCCD Pinhalnovense
15:00
00
Anadia FCSporting de Espinho

Division 1 Féminine

Women
13:30
00
A.S.J Soyaux ChteParis FC
13:30
00
FC Fleury 91Le Havre AC
13:30
00
GPSO 92 IssyDijon FCO

Kategoria Superiore

Men
12:45
00
KF Skenderbeu KorceFK Partizani Tirana
12:45
00
Apolonia FierKF Laci
12:45
00
KF TiranaKS Kastrioti Kruje

Primera Iberdrola

Women
32'
00
Sevilla FCRayo Vallecano

Primera Division, Clausura

Men
21:00
00
Limon FCLiga Deportiva Alajuelense

Jordan League

Men
13:00
00
Al-Ahly AmmanFC Maan
15:00
00
AL Faisaly (Jor)Al Wehdat Jor

1st Division

Men
13:00
00
SFC OpavaFC Fastav Zlin
13:00
00
FK Mlada BoleslavFC Zbrojovka Brno
15:00
00
1. FC SlovackoMFK Karvina
15:00
00
FC Slovan LiberecBohemians Prague 1905
17:30
00
SK Slavia PragueSK Sigma Olomouc

Super League

Men
11:00
00
Green BuffaloesKabwe Warriors
13:00
00
Prison LeopardsForest Rangers
13:00
00
Indeni FCBuildcon
13:00
00
Red ArrowsNapsa Stars
13:00
00
Kitwe United FCLumwana Radiants

Premier Soccer League

Men
13:00
00
Lamontville Golden ArrowsTshakhuma Tsha Madzivhandila FC
13:00
00
Supersport UnitedMamelodi Sundowns
13:30
00
Bloemfontein CelticStellenbosch FC
13:30
00
TS Galaxy FCChippa United FC
15:00
00
Baroka FCMoroka Swallows FC
15:00
00
Cape Town City FCKaizer Chiefs

Arabian Gulf League

Men
13:00
00
Khor Fakkan ClubAL Jazira (UAE)
13:00
00
AL Dhafra SSCAl-Wasl FC
16:00
00
AL Wahda SCCFC Baniyas

Torneo Aguila

Men
FT
21
Real Cartagena FCCD Cortulua
20:00
00
Orsomarso SCBarranquilla FC
21:00
00
Bogota FCItagui Leones FC
21:00
00
Fortaleza FCTigres FC
21:00
00
CD Real San AndresCD Atletico Huila

African Nations Championship

Men
16:00
00
CameroonZimbabwe
19:00
00
MaliBurkina Faso

Tercera Division, Group 12

Men
17:00
00
UD Villa Santa BrigidaUD San Fernando
17:00
00
CF Panaderia PulidoArucas CF
17:00
00
UD Las Palmas CCF Union Viera

Premier League

Men
15:00
00
Liberty ProfessionalsEbusua Dwarfs

Tercera Division, Group 3

Men
14:45
00
Ribamontan AL Mar CFCD Barquereno
15:00
00
UD SamanoCD Revilla
15:00
00
UM EscobedoCastro FC
16:00
00
SD Solares Medio CudeyoUC Cartes

Copa Sudamericana

Men
23:30
00
Defensa y JusticiaCoquimbo Unido

Tercera Division, Group 4

Men
15:30
00
Pasaia KeCD Ariznabarra
15:30
00
CD Santurtzi KeCD Lagun Onak
15:30
00
CD AnaitasunaScd Durango
16:00
00
SD Gernika ClubTolosa CF
16:30
00
Sestao River ClubSantutxu FC
16:30
00
SD DeustoJD Somorrostro
17:00
00
SD Balmaseda FCCD Aurrera Ondarroa

Premier League

Men
16:00
00
AS Dakar Sacre CoeurGeneration Foot
16:00
00
ASC DiambarsASC Jaraaf
16:00
00
TeunguethASC Niarry Tally
16:00
00
AS Douanes DakarMbour Petite Cote

Premier League

Men
12:00
00
Nairobi City Stars FCUlinzi Stars FC
12:00
00
Tusker Football ClubKariobangi Sharks
12:00
00
Nzoia Sugar FCSofapaka FC
12:00
00
Bandari FCKakamega Homeboyz

Primera Nacional B

Men
22:10
00
Estudiantes Rio CuartoCA Sarmiento

Carioca

Men
18:00
00
America FC RJSampaio Correa FE RJ
18:00
00
Americano FC RJAD Cabofriense RJ
18:00
00
Nova Iguacu RJFriburguense AC RJ

League Two

Men
15:00
00
Stenhousemuir FCAlbion Rovers FC
15:00
00
Annan Athletic FCCowdenbeath FC
15:00
00
Stirling Albion FCBrechin City FC
15:00
00
Queens Park FCStranraer FC
15:00
00
Elgin City FCEdinburgh City FC

V.League 1

Men
70'
11
Song Lam Nghe AnBinh Dinh FC
69'
10
B. Binh DuongThanh Hoa FC
12:15
00
Viettel FCHai Phong FC

League One

Men
13:00
00
Falkirk FCMontrose FC
15:00
00
Partick Thistle FCCove Rangers FC
15:00
00
Clyde FCEast Fife FC
15:00
00
Dumbarton FCForfar Athletic FC
15:00
00
Peterhead FCAirdrieonians FC

Tercera Division, Group 11

Men
10:30
00
CD ManacorCD Cardassar
11:30
00
CE SantanyiPE Sant Jordi
14:30
00
CD ConstanciaCE Felanitx
15:00
00
Ibiza Sant Rafel FCCD Binissalem
15:00
00
CE AndratxCD Genova
16:00
00
UD AlcudiaCD Llosetense

Premier League

Men
13:35
00
Al NajmaAl-Riffa SC
15:00
00
MuharraqEast Riffa
16:05
00
Manama ClubAl Hidd

Tercera Division, Group 15

Men
15:00
00
CD CantolaguaCD Baztan
15:30
00
CD FontellasFC Bidezarra
15:30
00
CD Beti OnakCD Pamplona
15:30
00
Udc Txantrea KkeBeti Kozkor KE
15:30
00
CD SubizaUcd Burlades
16:00
00
AD San Juan PamplonaCD Egues

Botola 2

Men
14:00
00
Raja Beni MellalOlympique Dcheira
14:00
00
ASS Association Sportive de SaleOlympique de Khouribga
16:15
00
Kawkab Athletic Club of MarrakechJeunesse Sportive Salmi

Tercera Division, Group 16

Men
17:30
00
Yague CFCA River Ebro

Liga MX, Clausura

Men
FT
10
NecaxaAtletico San Luis
FT
00
FC JuarezClub Tijuana
23:00
00
Chivas GuadalajaraDeportivo Toluca FC

National League South

Men
15:00
00
Hemel HempsteadConcord Rangers
15:00
00
Havant & Waterlooville FCEastbourne Borough
15:00
00
Slough Town FCBraintree Town FC
15:00
00
Billericay TownDulwich Hamlet
15:00
00
Hampton & RichmondEbbsfleet United FC
15:00
00
Dartford FCHungerford Town FC

Primera Division

Men
FT
40
HuachipatoSantiago Wanderers

Tercera Division, Group 8

Men
11:00
00
Real BurgosSD Almazan
15:00
00
CD Cristo AtleticoSalamanca CF Uds B
15:00
00
Burgos PromesasCD Mirandes B
15:30
00
La Baneza FCCultural Deportiva Leonesa B
15:45
00
CD BupolsaReal Avila CF

Primera Division, Apertura

Men
21:30
00
CD AguilaCD Luis Angel Firpo

Tercera Division, Group 18

Men
15:30
00
UD AlmansaCD Quintanar Del Rey
16:00
00
CD Toledo SadCD Torrijos

Premier League

Men
14:00
00
Saif SCRahmatgonj Mfs

Tercera Division, Group 2

Men
15:00
00
El San Martin RaCD Tuilla
15:15
00
UD Gijon IndustrialCD Vallobin

Super League 2

Men
12:45
00
AE KaraiskakisAPO Levadiakos
12:45
00
Panachaiki 1891 FCAO Trikala 1963
12:45
00
OFI Ierapetras 1970Diagoras Rhodes

Tercera Division, Group 6

Men
14:30
00
CD BenicarloTorrent CF
16:00
00
Vilamarxant CFRecambios Colon CD

3rd Liga

Men
13:00
00
SpVgg Unterhaching1. FC Magdeburg
13:00
00
SC Verl1. FC Kaiserslautern
13:00
00
VfB LübeckFC Hansa Rostock
13:00
00
Hallescher FCFC Bayern München II

FA Trophy

Men
15:00
00
AFC HornchurchKings Lynn FC
15:00
00
Oxford CityHaringey Borough
15:00
00
Stamford AFCHereford FC
15:00
00
Maidstone United FCDorking Wanderers
15:00
00
Stockport County FCNotts County
15:00
00
Sutton United FCDagenham and Redbridge FC
15:00
00
Weymouth FCDarlington FC
15:00
00
Bath City FCPeterborough Sports FC
15:00
00
Kettering TownLeamington FC

W-League

Women
FT
20
Sydney FCWestern Sydney Wanderers

Premiership

Men
FT
21
Auckland City FCHamilton Wanderers AFC
FT
10
Canterbury UnitedEastern Suburbs AFC

Liga Águila, Apertura

Men
22:00
00
Millonarios FCEnvigado FC

Regionalliga West

Men
13:00
00
Bonner SCSportfreunde Lotte
13:00
00
Rot-Weiß OberhausenFC Wegberg-Beeck U19
13:00
00
SC Fortuna KölnSV Bergisch Gladbach 09
13:00
00
SV Lippstadt 08VfB Homberg
13:00
00
Fortuna Düsseldorf II U23SV 19 Straelen
13:00
00
Rot Weiss AhlenWuppertaler SV
13:00
00
Preußen MünsterSV Rodinghausen
13:00
00
SC Wiedenbrück 2000Rot-Weiss Essen

U23 Championship

Men
11:00
00
Rio Ave U23Sporting Clube de Portugal U23
11:00
00
Leixoes SC U23SC Braga U23
11:00
00
Academica Coimbra U23Portimonense U23
15:00
00
Vitoria Guimaraes U23CD Cova Da Piedade U23

Regionalliga Southwest

Men
13:00
00
Eintracht StadtallendorfTSG Balingen 1848
13:00
00
Hessen KasselTSG 1899 Hoffenheim II U23
13:00
00
FSV Frankfurt 18991. FSV Mainz 05 II U23
13:00
00
TUS Rot-Weiss KoblenzBahlinger SC
13:00
00
FC-Astoria WalldorfVfR 1921 Aalen
13:00
00
TSV Schott MainzTSV Steinbach 1921
13:00
00
VfB Stuttgart II U21SC Freiburg II U23
13:00
00
FK 03 PirmasensSSV Ulm 1846
13:00
00
SSV Ulm 1846FK 03 Pirmasens
13:00
00
SV ElversbergSG Sonnenhof Großaspach
13:00
00
FC GiessenFC Bayern Alzenau 1920

BOV First Division

Men
13:00
00
Qrendi FCSan Gwann FC
17:00
00
Fgura United FCSt Andrews FC

Liga MX Femenil, Clausura

Women
16:00
00
Mazatlan FCChivas Guadalajara
16:00
00
Atlas FCTigres Femenil

Ligue 1

Men
13:00
00
NC MagraParadou AC
13:00
00
WA TlemcenJS Kabylie
13:30
00
ES SetifMC Alger
13:30
00
CR BelouizdadMC Oran
14:00
00
USM AlgerRC Relizane

Primera D Metropolitana

Men
20:10
00
CSYD LiniersClaypole

National First Division

Men
13:30
00
JDR StarsAjax Cape Town
13:30
00
Steenberg UnitedCape Town All Stars
13:30
00
Jomo CosmosReal Kings FC
13:30
00
Free State Stars ReservesSekhukhune United
13:30
00
Jomo CosmosRoyal Eagles

Supercopa

Women
19:45
00
Levante UDAtlético Madrid

Segunda B

Men
14:45
00
Real Balompedica LinenseCD Marino
14:45
00
SD LeioaReal Sociedad B
15:00
00
Deportivo Alaves BReal Unión
15:30
00
SD CompostelaUnionistas de Salamanca CF
16:00
00
Club PortugaleteRacing de Santander
16:00
00
Marino LuancoCD Numancia
16:00
00
Athletic Bilbao BArenas Club de Getxo
16:30
00
CD LaredoSD Amorebieta