Results - Divizia A 2023/2024, Moldova
Search
Daily news
Favorites
Settings
Football
Moldova
Divizia A
1151 followers
Favorite
18
30
Overview
Results
Fixtures
Table
Statistics
Teams
Upcoming
0
0
FC Iskra Ribnita
Real Succes
0
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Flacara Falesti
0
0
Fcm Ungheni
FC Speranis Nisporeni
0
0
Univer-Oguzsport
Csct Saksan
0
0
FC Speranta Drochia
FC Floresti
0
0
CSF Spartanii Selemet
FC Victoria Bardar
0
0
FC Dinamo Auto
FC Olimp Comrat
See all matches
Results
FT
2
1
CSF Spartanii Selemet
Univer-Oguzsport
FT
1
0
FC Victoria Bardar
FC Floresti
FT
1
0
Csct Saksan
FC Speranta Drochia
See all matches
Matchday 6
FT
2
1
CSF Spartanii Selemet
Univer-Oguzsport
Matchday 6
FT
1
0
FC Victoria Bardar
FC Floresti
FT
1
0
Csct Saksan
FC Speranta Drochia
Matchday 5
FT
2
1
CSF Spartanii Selemet
FC Speranta Drochia
FT
0
1
Csct Saksan
FC Floresti
FT
0
3
FC Dinamo Auto
FC Iskra Ribnita
FT
3
0
FC Olimp Comrat
Fcm Ungheni
Matchday 5
FT
2
3
Univer-Oguzsport
FC Victoria Bardar
FT
0
1
FC Speranis Nisporeni
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
3
2
FC Flacara Falesti
Real Succes
Matchday 4
FT
1
2
FC Victoria Bardar
Csct Saksan
FT
3
0
FC Floresti
CSF Spartanii Selemet
FT
0
3
FC Speranta Drochia
Univer-Oguzsport
FT
2
1
FC Iskra Ribnita
FC Flacara Falesti
Matchday 4
FT
3
0
Fcm Ungheni
FC Dinamo Auto
FT
1
2
Real Succes
FC Speranis Nisporeni
FT
3
1
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Olimp Comrat
Matchday 3
FT
1
2
Univer-Oguzsport
FC Floresti
FT
1
1
FC Speranta Drochia
FC Victoria Bardar
FT
1
0
FC Speranis Nisporeni
FC Flacara Falesti
Matchday 3
FT
2
4
CSF Spartanii Selemet
Csct Saksan
FT
0
3
FC Dinamo Auto
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
2
1
Fcm Ungheni
FC Iskra Ribnita
FT
4
1
FC Olimp Comrat
Real Succes
Matchday 2
FT
3
0
FC Floresti
FC Speranta Drochia
Matchday 2
FT
0
3
Csct Saksan
Univer-Oguzsport
FT
0
1
FC Iskra Ribnita
FC Speranis Nisporeni
FT
2
1
FC Flacara Falesti
FC Olimp Comrat
Matchday 2
FT
4
1
FC Victoria Bardar
CSF Spartanii Selemet
FT
3
0
Real Succes
FC Dinamo Auto
FT
6
1
FC Sheriff Tiraspol 2
Fcm Ungheni
Matchday 1
FT
4
0
FC Floresti
FC Victoria Bardar
Matchday 1
FT
0
3
FC Dinamo Auto
FC Flacara Falesti
FT
2
1
FC Olimp Comrat
FC Speranis Nisporeni
Matchday 1
FT
1
1
Univer-Oguzsport
CSF Spartanii Selemet
FT
0
2
FC Speranta Drochia
Csct Saksan
FT
3
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Iskra Ribnita
FT
2
1
Fcm Ungheni
Real Succes
Matchday 15
FT
0
7
FC Dinamo Auto
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
2
1
FC Speranta Drochia
FC Victoria Bardar
FT
4
2
Univer-Oguzsport
FC Olimp Comrat
FT
4
4
FC Speranis Nisporeni
FC Flacara Falesti
FT
6
0
Csct Saksan
Real Succes
FT
3
1
FC Iskra Ribnita
Fcm Ungheni
Matchday 14
FT
3
0
FC Victoria Bardar
FC Dinamo Auto
FT
1
2
Real Succes
Univer-Oguzsport
FT
3
1
FC Olimp Comrat
FC Speranis Nisporeni
FT
4
7
FC Flacara Falesti
Csct Saksan
Matchday 14
FT
1
1
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Iskra Ribnita
FT
0
0
Fcm Ungheni
FC Speranta Drochia
Matchday 13
FT
1
0
FC Speranta Drochia
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
3
6
Fcm Ungheni
FC Victoria Bardar
Matchday 13
FT
3
2
Univer-Oguzsport
FC Flacara Falesti
Matchday 13
FT
1
2
Real Succes
FC Olimp Comrat
FT
5
0
Csct Saksan
FC Speranis Nisporeni
FT
6
1
FC Iskra Ribnita
FC Dinamo Auto
Matchday 12
FT
1
3
FC Dinamo Auto
FC Speranta Drochia
FT
0
3
FC Olimp Comrat
Csct Saksan
FT
7
1
FC Victoria Bardar
FC Iskra Ribnita
Matchday 12
FT
2
5
FC Flacara Falesti
Real Succes
FT
2
4
FC Speranis Nisporeni
Univer-Oguzsport
FT
3
1
Fcm Ungheni
FC Sheriff Tiraspol 2
Matchday 11
FT
1
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Victoria Bardar
FT
0
1
Univer-Oguzsport
Csct Saksan
FT
0
0
FC Speranta Drochia
FC Iskra Ribnita
Matchday 11
FT
1
5
Real Succes
FC Speranis Nisporeni
FT
0
1
FC Flacara Falesti
FC Olimp Comrat
FT
7
0
Fcm Ungheni
FC Dinamo Auto
Matchday 10
FT
1
0
FC Victoria Bardar
FC Speranta Drochia
FT
3
1
Fcm Ungheni
FC Iskra Ribnita
Matchday 10
FT
0
0
FC Flacara Falesti
FC Speranis Nisporeni
FT
0
2
FC Olimp Comrat
Univer-Oguzsport
FT
0
5
Real Succes
Csct Saksan
Matchday 10
FT
8
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Dinamo Auto
Matchday 9
FT
0
3
FC Dinamo Auto
FC Victoria Bardar
FT
2
0
FC Speranis Nisporeni
FC Olimp Comrat
FT
2
0
Csct Saksan
FC Flacara Falesti
FT
1
1
FC Iskra Ribnita
FC Sheriff Tiraspol 2
Matchday 9
FT
2
1
Univer-Oguzsport
Real Succes
FT
2
1
FC Speranta Drochia
Fcm Ungheni
Matchday 8
FT
3
1
FC Olimp Comrat
Real Succes
FT
1
4
FC Dinamo Auto
FC Iskra Ribnita
FT
5
3
FC Victoria Bardar
Fcm Ungheni
Matchday 8
FT
1
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Speranta Drochia
FT
1
3
FC Speranis Nisporeni
Csct Saksan
FT
1
2
FC Flacara Falesti
Univer-Oguzsport
Matchday 7
FT
5
1
FC Sheriff Tiraspol 2
Fcm Ungheni
Matchday 7
FT
0
0
FC Speranta Drochia
FC Dinamo Auto
FT
1
1
Csct Saksan
FC Olimp Comrat
FT
0
3
Real Succes
FC Flacara Falesti
FT
0
2
FC Iskra Ribnita
FC Victoria Bardar
Matchday 7
FT
2
1
Univer-Oguzsport
FC Speranis Nisporeni
Matchday 6
FT
1
1
Csct Saksan
Univer-Oguzsport
FT
2
1
FC Speranis Nisporeni
Real Succes
FT
2
1
FC Iskra Ribnita
FC Speranta Drochia
Matchday 6
FT
1
0
FC Victoria Bardar
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
2
3
FC Olimp Comrat
FC Flacara Falesti
FT
1
5
FC Dinamo Auto
Fcm Ungheni
Matchday 5
FT
1
3
FC Speranta Drochia
FC Victoria Bardar
FT
4
2
Csct Saksan
Real Succes
FT
3
2
FC Iskra Ribnita
Fcm Ungheni
Matchday 5
FT
0
3
FC Dinamo Auto
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
0
1
FC Speranis Nisporeni
FC Flacara Falesti
FT
0
0
Univer-Oguzsport
FC Olimp Comrat
Matchday 4
FT
1
2
FC Flacara Falesti
Csct Saksan
FT
2
1
Fcm Ungheni
FC Speranta Drochia
Matchday 4
FT
4
1
FC Victoria Bardar
FC Dinamo Auto
FT
2
2
FC Olimp Comrat
FC Speranis Nisporeni
FT
0
3
Real Succes
Univer
FT
4
0
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Iskra Ribnita
Matchday 3
FT
1
1
Real Succes
FC Olimp Comrat
FT
0
0
Csct Saksan
FC Speranis Nisporeni
FT
1
0
FC Iskra Ribnita
FC Dinamo Auto
Matchday 3
FT
0
2
FC Speranta Drochia
FC Sheriff Tiraspol 2
FT
3
0
Univer
FC Flacara Falesti
FT
1
1
Fcm Ungheni
FC Victoria Bardar
Matchday 2
FT
1
2
FC Dinamo Auto
FC Speranta Drochia
FT
1
0
FC Flacara Falesti
Real Succes
FT
3
2
FC Speranis Nisporeni
Univer
Matchday 2
FT
1
1
FC Olimp Comrat
Csct Saksan
FT
7
1
FC Victoria Bardar
FC Iskra Ribnita
FT
1
0
FC Sheriff Tiraspol 2
Fcm Ungheni
Matchday 1
FT
0
3
Real Succes
FC Speranis Nisporeni
FT
3
3
Univer
Csct Saksan
FT
1
0
FC Speranta Drochia
FC Iskra Ribnita
Matchday 1
FT
3
2
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Victoria Bardar
FT
6
0
Fcm Ungheni
FC Dinamo Auto
FT
2
1
FC Flacara Falesti
FC Olimp Comrat
Share
Tweet
Matches
Daily news
Search
Favorites